Najlepsze kredyty hipoteczne na budowę lub zakup nieruchomości

kredyt hipoteczny na domDzisiaj poszukamy najlepszych kredytów hipotecznych. Postaramy się wyłonić kredyty, które stawiają na zakup mieszkania lub też kredyty hipoteczne na budowę domu.

Ofert banków komercyjnych jest cała masa, reklamy bankowe słyszymy już na każdym kroku, są w prasie, są w telewizji i w internecie. Z jednej strony mamy duży wybór i to powinien być plus, jednak z drugiej strony panuje zbyt duża różnorodność, dlatego wielu ludzi jest zdezorientowanych.

Czy najlepsze kredyty hipoteczne istnieją?

Na pierwszy rzut oka jedna oferta może wydawać się korzystniejsza od innej. Od czasu do czasu pojawiają się także hity, które tytułowane są przez sam bank jako „najlepsze”, albo też z gwarancją najniższej raty.

Jednak czy faktycznie jest coś takiego jak najlepsza oferta kredytów hipotecznych? Prawdopodobnie nie. Po pierwsze – na zaciąganie takiego kredytu wpływa bardzo wiele czynników. Każdy klient może otrzymać nieco inną ofertę, co będzie warunkowane bardzo różnymi czynnikami, takimi jak choćby zdolność kredytowa czy suma wnoszonego do kredytu hipotecznego wkładu własnego.

Oferty kredytów hipotecznych są podobne

Wbrew pozorom nie ma też dużych różnic wśród kredytów hipotecznych, dlatego na próżno za wszelką cenę szukać czegoś „taniej”. Może okazać się, że zyskujemy skórkę za wyprawkę i dla przykładu oprocentowanie będzie niesamowicie niskie, ale bank doliczy sobie ubezpieczenie, które może być dodatkowo egzekwowane po pewnym okresie spłacania rat. A zatem pierwsze raty byłyby bardzo niskie, lecz wiele osób może nie dostrzec tego, że niebawem raty wzrosną.

Różnice na porównywarkach cenowych, które pokazują szacunkową wysokość raty. Nie stanowią one oferty, a są jedynie informacją handlową, formą prezentacji, dlatego banki zazwyczaj nie opierają na nich swoich ofert. A więc jeśli widzisz, że rata kredytu w banku X wynosi przykładowo 1000 zł, a w banku Y 1020 zł, nie znaczy to że faktycznie tak będzie.

Gdzie szukać najlepszych ofert kredytów hipotecznych

Różne źródła pokazują różne dane, dlatego warto rzucić okiem w kilka miejsc, następnie zapoznać się z ofertami banków, które są najczęściej wymieniane i zobaczyć który bank zaproponuje nam najkorzystniejsze warunki na umowie wstępnej.
W rankingu Invigo liderami są na przykład: PKO BP, Alior Bank i bank Pekao S.A. którzy w czwartym kwartale 2013 roku proponowali oprocentowanie poniżej 4 proc. Jednak czy taki trend utrzyma się na początku 2014 roku – tego nie można zagwarantować (tutaj rozwinięcie tematu)

Niezależnie od tego czy samodzielnie starasz się o kredyt hipoteczny czy korzystasz z pomocy doradcy finansowego, pamiętaj że warto jest porównać wiele ofert, przedyskutować je z kimś, kto zna się na tej tematyce i będzie w stanie wyjaśnić nam dlaczego akurat jedna opcja jest korzystna od drugiej. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi który kredyt hipoteczny będzie najlepszy, należy poświęcić chwilę czasu i dostosować ofertę specjalnie dla nas.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *